Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Výstavba a osázení bylinkové zahrady našich prababiček 20 – 22. května 2016

20.5.2016 @ 14:00 - 22.5.2016 @ 22:00

Pomalu, ale jistě plníme naše plány, sny, přání i sliby. Již pár let chceme vytvořit ukázkovou celoročně veřejně přístupnou „Bylinnou zahradu prababiček“ , která by měla obsahovat směs původních léčivých bylin a květin, užívaných již od raného středověku k léčení i v kuchyni, pěstovaných tradičně na Podblanicku a v Čechách.

A nyní  tento projekt“ Veřejné bylinné zahrady našich prababiček“ vznikl díky podpoře z grantového programu Zelené oázy, který vyhlašují Nadace Partnerství a společnost MOL.“

Nově založená ukázková přírodní bylinná zahrada bude celoročně volně přístupná široké veřejnosti, která navštěvuje horu Blaník a okolí ( chybí zde další turistické cíle a alternativní náplň pro jednodenní výlet) a jejíž produkty budou získávat děti z místního dětského domova v Benešově, a o kterou se budou doufáme starat i děti z místní základní školy v Louňovicích pod Blaníkem a snad i další školy, školky a spolky.

Zároveň zde vznikne otevřené kulturní místo pro setkávání místních i přespolních. Prostor, kde se budou pořádat veřejné kulturní akce s horou Blaník za zády a širou oblohou nad hlavou.

Místo, kde budeme moci pořádat autorská čtení pro děti, představení ochotnického dětského divadla, dny původní keramiky ( Karhule pod Blaníkem je patrně odvozen od keltského crocan = hrnec, džbán) a spoustu dalších projektů s lokální historickou tématikou.

Přijďte nám pomoci zahradu vybudovat a během roku se můžete kdykoliv zastavit pro čerstvé bylinky, květiny do vázy, nebo zde třeba uspořádáte oslavu narozenin, či akci pro Vaše nejmenší, nejbližší.

 

Pokud se Vám tento víkend  nehodí, nevadí. Zahradu budeme budovat od začátku dubna, takže časový prostor pro Vaši výpomoc je veliký.  Stačí napsat, zavolat, nebo rovnou přijet …

O víkendu 20 – 22. května proběhne hlavní výsadba a úpravy zahrady, tak abychom mohli koncem června, či začátkem července udělat slavnostní otevření a zahájení první sezóny.

 

Za každou pomoc předem děkujeme a jako vždy doprovodný tématický program pro děti, občerstvení domácí výroby, ubytování a pro každého pomocníka dáreček z naší produkce je samozřejmostí..

 

Těšíme se na Vás a děkujem

Karol a spol

ZO_logolink_bez textu

 

horní část pro bylinnou zahradu celkový pohled

 

 

 

 

 

Podrobnosti

Zahájení:
20.5.2016 @ 14:00
Ukončení:
22.5.2016 @ 22:00
Štítky Akce:
, , , , , ,
Webová stránka:
www.experimentalnizahrada.cz

Pořadatel

Přátelé bájné hory Blaník o.s.
Telefon:
774353572
Email:
karolina@kprodukce.cz
Webová stránka:
www.experimentalnizahrada.cz

Místo konání

experimentální zahrada pod Blaníkem
Karhule
Načeradec, 25708 Česká republika
+ Google Mapa
Webová stránka:
www.experimentalnizahrada.cz