Pravidla zahrady


Provozní doba Experimentální zahrady: celoročně otevřeno

img_3735Původní plán byl, že pod Blaníkem mimo jiné vybudujeme sdílenou zahradu, kde budou mít lidé možnost, si pořídit vlastní záhonek a o něj se starat. Jenže.. plány a realita se občas mění.  Díky tomu i náš projekt postupně nabral trošku jiný směr, protože zájem od lidí byl více online, než offline, nečekali jsme na to, až vstanete od počítačů a  pustili jsem se do toho sami.   A výsledek ? Vidíte sami 🙂

Veřejná bylinná zahrada je přístupná celoročně a vstup je zdarma. Najdete zde různé druhy záhonků, ohniště a přes sezonu i posezení.
Pravidla návštěvy zahrady: chovejte se slušně, nenechávejte po sobě odpadky a nervěte sazenice bez předchozí dohody. Rádi Vám je vyryjeme a dáme.

Původní myšlenku, ale stále nezavrhujeme !

Pro ty, kteří by si chtěli u nás udělat vlastní záhonek, jsou pravidla tato: plodiny je potřeba sázet po dohodě a na určeném místě,  pěstování je možné pouze bez chemických postřiků a hnojení. Dobrovolné příspěvky ve formě práce na společných prostorách, vybavení zahrady a jejím rozšiřování vítáme, stejně tak jako účast na společných akcích.

Člen zahrady má jedinou závaznou podmínku: chovat se slušně a lidsky (tj. uklízet po sobě nářadí, nepůsobit škody na jiných zahrádkách, úmyslně ničit společný či cizí majetek, atak).

V případě závažných porušení provozu zahrady, které nepředpokládáme, máme právo účastníka po předchozím upozornění vyloučit. Jeho záhonky, ale může převzít ten, na kterém se obě strany shodnou.