Přátelé a sponzoři


Cílem projektu bylo prostřednictvím nákupu malého traktoru podpořit podnikatelské aktivity farmy Experimentální zahrada pod Blaníkem, která se zabývá pěstováním léčivých rostlin a bylin v BIO režimu.

V minulosti farma disponovala zcela nevyhovující technikou pro tyto účely, což byl traktor stáří přibližně 60 let, velmi náročný na ovládání, nezpůsobilý k provozu na pozemních komunikacích. Nákupem malotraktoru s čelním nakladačem se podařilo vyřešit hned několik palčivých problémů, jako je zejména možnost polních prací bez nutnosti objednávat tyto dodavatelským způsobem, možnost odvážet sklizeň z jednotlivých polí k dalšímu zpracování, možnost zásobovat jednotlivé parcely vodou v případě srážkově nepříznivého období, možnost efektivně skládkovat zbytky rostlin pro další zpracování (kompostace), optimálnější převoz pomocné techniky a nářadí mezi pracovišti a realizace pomocných prací technikou namísto velmi namáhavé ruční práce.

 

 

Technology  – Research  – Advanced – Weed – Application = TRAWA je projekt podnikatele Ing. Tomáše Ružoviče, usilující  o rozvoj konopných a rostlinných biotechnologií a průmyslu s cílem dělat osvětu ve využití bylin, plevelů a konopí, protidrogovou prevenci, podporovat zdravý životní styl a ochranu životního prostředí díky výzkumu a aplikací inovativních technologií v průmyslu a domácnosti. K tomuto účelu byla založena i nezisková organizace TRAWA z.s. která zdržuje podobně smýšlející lidi, podporovatele a organizace s cílem uvedený v soudem schválených stanovách spolku. Spolek vyvíjí značné úsilí na různorodé aktivity v různých úrovních společnosti a krajích naplňující jejích cíl v České Republice s mezinárodním dosahem. Aktivně funguje již 4 rokem a prošlo jim již pomalu přes půl sta členů.   www.trawa.cz 

aros-osiva--logo-800-x-800--72-dpi-

 

AROS-osiva

Naše společnost na trhu travního semenářství působí více než 24 let. Díky získaným zkušenostem a týmu odborníků vám tak dnes můžeme nabídnout nejen široký sortiment kvalitních travních směsí, travních hnojiv, osiv,krmiv a krmných směsí, ale i profesionální přístup a poradenství týkající se problematiky zatravňování. Naše produkty a služby si tímto získaly řadu spokojených zákazníků doma i v zahraničí. http://www.aros.cz/cs/

 

 

king_of_chilli

SpecialGrower – King Of Chilli

Specialista na pěstování nejen chilli papriček v Praze

Jsme první obchod v Praze specializující se na pěstování chilli papriček z celého světa s mnohaletými bohatými zkušenostmi v oboru. Nabízíme široký sortiment potřeb pro venkovní i vnitřní pěstování nejen těchto rostlin. Můžete nás navštívit v naší kamenné prodejně v Praze 5, či z pohodlí Vašeho domova prostřednictvím eshopu, na kterém naleznete vždy aktuální množství jednotlivých produktů, které pro Vás a pro Vaše rostliny vybíráme. http://www.specialgrower.cz/

 

logo-vespojeni-kopie

 

Vespojení, z.s  http://www.vespojenios.cz/

 

 

 

http://www.nyctalus.cz/cz/

Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Nyctalus vznikla v červnu 2006. Jsme sdružení dobrovolníků, kteří svoji činnost vykonávají ve svém volném čase. Členové ČSOP Nyctalus jsou většinou mladí zoologové, posluchači či absolventi PřF UK, katedry zoologie.

Zabýváme se ochranou netopýrů, zejména péčí o nalezené netopýry na území Prahy a chovem hendikepovaných netopýrů za účelem širšího vzdělávání veřejnosti, nejčastěji při netopýřích nocích a dalších veřejně přístupných akcích (např. Evropský den parků, Den zvířat).

 

dravec_penthea_cerne

Sdružení bylo v roce 2001 založeno několika nadšenými ochránci přírody, kteří se věnovali sokolnictví, ornitologii a chovatelství. Na stránkách http://dravci-penthea.cz/ naleznete informace o našich aktivitách, které zahrnují programy environmentálního vzdělávání pro školy a školky, ukázky dravců a sov pro veřejnost a provozování záchranné stanice včetně návodu, jak se zachovat při nálezu zvířete, které potřebuje pomoc. Naleznete zde i mnoho zajímavých fotografií zvířat, která chováme ve stanici a některá z nich používáme při programech.

 

 

Artus Thor  nabízíme kvalitní programy a vystoupení, určená na akce typu: historické a městské slavnosti, firemní akce, programy pro školy, dětské dny, svatby, vinobraní, atd.

Naše programy jsou zaměřeny na období středověku a baroka a jsou upraveny pro
zábavu širokého spektra diváků.

Členové skupiny Artus Thor jsou velmi zkušení šermíři, herci i kaskadéři, kteří
pracují v oblasti scénického šermu, divadla a filmu více než 25 let.