Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Otevření bylinné zahrady našich prababiček 26. června

26.6.2016

dobrovolné

Přijďte s námi otevřít Veřejnou bylinnou zahradu našich prababiček pod Blaníkem.

Tento slavnostní den pro nás / Vás připravíme domácí pohoštění, dobrodružnou hru pro děti za pokladem, trochu toho lukostřeleckého soutěžení,  samozřejmě poznávání bylinek a vaření z nich na otevřeném ohni a setonově hrnci, ale hlavně sézónu otevřeme sokolnickou ukázkou a povídáním o divokých dravcích, kteří žií u nás. Dravce nám představí občanské sdružení Penthea. http://www.dravci-penthea.cz/zachranna-stanice.php

Program dne:

12:00 slavnostní oběd

14 – 18:00 aktivity  pro děti i dospělé

18:30 Dravci v letu pod vedení os Penthea

a JAKO BONUS:

budeme mít autorské čtení s Petrou Neomillnerovou. Děti se mohou těšit na Amélii a dospělí na Lotu. ….Přineseme trochu duchařiny a fantasy pod Blaník…. MOC MOC DĚKUJI A TĚŠÍM SE.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Petra_Neomillnerov%C3%A1

Něco o projektu:

Nově založená ukázková přírodní bylinná zahrada bude celoročně volně přístupná široké veřejnosti, která navštěvuje horu Blaník a okolí ( chybí zde další turistické cíle a alternativní náplň pro jednodenní výlet) a jejíž produkty budou získávat děti z místního dětského domova v Benešově, a o kterou se budou doufáme starat i děti z místní základní školy v Louňovicích pod Blaníkem a snad i další školy, školky a spolky.

Zároveň zde vznikne otevřené kulturní místo pro setkávání místních i přespolních. Prostor, kde se budou pořádat veřejné kulturní akce s horou Blaník za zády a širou oblohou nad hlavou.

Projekt“ Veřejné bylinné zahrady našich prababiček“ vznikl díky podpoře z grantového programu Zelené oázy, který vyhlašují Nadace Partnerství a společnost MOL.“

Podrobnosti

Datum:
26.6.2016
Cena:
dobrovolné
Štítky Akce:
, , , , , ,
Webová stránka:
www.experimentalnizahrada.cz

Pořadatel

Přátelé bájné hory Blaník o.s.
Telefon:
774353572
Email:
karolina@kprodukce.cz
Webová stránka:
www.experimentalnizahrada.cz

Místo konání

experimentální zahrada pod Blaníkem
Karhule
Načeradec, 25708 Česká republika
+ Google Mapa
Webová stránka:
www.experimentalnizahrada.cz