O nás


Jsme malá rodinná farma, která se nachází v Chráněné krajinné oblasti na úpatí velkého Blaníku. Na vlastních políčkách pěstujeme léčivé bylinky, které sbíráme a zpracováváme ručně, jak za starých časů. Pěstování probíhá podle zásad ekologického zemědělství.   Z našich a z okolních luk sbíraných bylinek, mícháme bylinné čajové směsi. A to podle zkušeností našich prababiček z dob, kdy na jejich znalostech záviselo přežití celé rodiny. Dnes, v době rezistence antibiotik a masivních vedlejších účinků oficiálních léků se opět ukazuje nutnost návratu ke kořenům a síle přírody jako takové.

 

Od roku 2010, kdy jsme založili občanské sdružení Přátelé bájné hory Blaník, se staráme o ochranu přírody, o rozvoj turistky a kultury na Podblanicku.
Naším plánem je založení kombinovaného biocentra pod Blaníkem, které by se rozkládalo na skoro 2 hektarech půdy a jehož cílem je vrátit krajině původní tvář a funkci – celý projekt je založen na dobrovolnické aktivitě účastníků, kteří mohou zadarmo využívat všech produktů a služeb. Postupně pomalu se nám daří plnit naše sny.

A jak to všechno začalo: tak nějak nám vadilo, že v přírodě není mnoho možností, kde si můžete udělat táborák, není moc míst, kde si jde v přírodě ugrilovat maso a pokud chcete stanovat jinde než v kempu, hrozí Vám přinejmenším pokuta. Městské děti z velké části neumí rozdělat oheň, s nářadím to také není moc slavné, neznají bylinky, nepoznají ptáčky, nevyznají se v lese a domácí zvěře se dost často bojí.   Tak jsme se rozhodli to trošku změnit ….

img_4339